Kiedy jechać do Tajlandii i/oraz zrealizować przygodę życia?

Kiedy podróżować do Tajlandii? Kiedy ferie w Tajlandii będą w najwyższym stopniu udane? Decydując się na eskapadę do Tajlandii powinniśmy wziąć pod uwagę ogromnie dużo kwestii, jedną z nich, niechybnie najważniejszą jest wybór pory roku, w jakiej najrozsądniej wyjechać do tego ładnego państwa.
Dobór pory roku jest związany z warunkami pogodowymi, jak także ze szczytem sezonu, na który przypada masowy napływ turystów z całego globu.

tajlandia wycieczki

Autor: Sport-shop.pl
Jedno z drugim jest nieodłącznie powiązane. Kwestia ta bywa skomplikowana, gdyż położenie Tajlandii warunkuje różnorodne strefy klimatyczne, i co za tym idzie – zróżnicowaną aurę na obszarze kraju w poszczególnych okresach. Tajlandia pogoda jest zależy od regionu, w którym się znajdujemy. Tajlandia leży w dwóch strefach klimatycznych: klimatu monsunowego zwrotnikowego w przeważającej części państwa jak też tropikalnego na Półwyspie Malajskim. Owocuje to różnicą zarówno temperatur, jak i poziomu wilgotności w pojedynczych regionach, i tak np. w czasie kiedy w Bangkoku może padać , być upalnie, a na Andamańskim Wybrzeżu będzie ciepło i słonecznie. Różnice panują nawet pomiędzy wypoczynkowymi miejscowościami i wyspami.

Kanał wenecki

Autor: Medelie Vendetta
Źródło: http://www.flickr.com
W Tajlandii wyróżnia się trzy pory roku: gorącą, dżdżystą oraz zimną. Przez cały rok jest w tym miejscu jednakże ciepło (wycieczki do Bangkoku). Najlepszym okresem na podróż do Tajlandii będzie z pewnością pora chłodna, w trakcie jakiej nie będą nam dokuczać zbyt wysokie temperatury a także deszcze. Aura jest wtenczas optymalna w całym państwie, idealna tak na zwiedzanie, jak także na wypoczynek na plaży.

Poniektórzy przedkładają wczesną porę dżdżystą, jako okres, w jakim powietrze jest w wyższym stopniu rześkie. Taka właśnie jest Tajlandia wycieczki tam organizuje współcześnie wiele biur podróży.