Jak zaplanować transport na upragnione wakacje? Czy transport w kontekście wakacyjnych wypadów zmienił się na plus?

Wszyscy czekamy na upragnione wakacje z niecierpliwością. Taki pobyt na miejcu to czysta przyjemność, jednak transport to czasami dość nużąca sprawa. Kiedyś z braku większego wyboru, mieliśmy często samochód, pociąg albo autobus.

Chyba nie trzeba dopowiadać jak długo trwała sama podróż. Dzisiaj już samolot jest najczęściej wybieranym środkiem transportu na wakacje.

wycieczka

Autor: wisley
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno największą ilość dogodnych połączeń znajdziemy ze stolicy Polski. Tym bardziej jeżeli chcielibyśmy polecieć lotem bezpośrednim. Z tego względu też sporo ludzi woli dostać się do stolicy i stamtąd już mieć lot bez przesiadek do celu podróży (dowiedz się). To na pewno jedna z najlepszych opcji, tym bardziej jeżeli wybieramy się gdzieś dalej, przykładowo na inny kontynent. Tak samo natomiast warto sprawdzić połączenia, gdy wybieramy się do któregoś z europejskich państw. Przykładowo loty do Bułgarii są bardzo popularne, tym bardziej, że ten kierunek jest bardzo lubiany oraz często poszukiwany przez naszych rodzimych turystów.

wycieczka

Autor: MoBikeFed
Źródło: http://www.flickr.com

A jak to wygląda z lotami w obrębie kraju? Wychodzi na to, że całkiem sporo osób korzysta z nich dość regularnie. Jeżeli są do dyspozycji tanie loty Warszawa Kraków, a swoim autem czekałaby nas dość długa wyprawa, to dla niektórych osób wybór będzie oczywisty (poznaj tutaj). Tym bardziej, kiedy to jest przykładowo podróż służbowa, którą musimy odbywać nawet kilka razy w ciągu miesiąca. W takim wypadku z pewnością nie chce nam się tracić czasu na jechanie samochodem.

To dobra wiadomość, iż dziś możemy dokonywać takich wyborów. Widać też, że gdy chodzi o środki transportu, tu zmiany są na pewno na plus. Można się z tego jedynie cieszyć.