Co powinniśmy poznać w Karpaczu? Czemu najlepiej poznać to miejsce? Jakie ma atrakcje?

Karpacz to jedna z bardziej znanych górskich miejscowości. Każdego roku przybywa do Karpacza bardzo dużo turystów. Karpacz odkryty został przez turystów około sto lat temu.

Od tamtej pory praktycznie nic pod tym kątem nie uległo zmianie – dalej to dość często wybierane oraz uwielbiane miasto.
Time tracking

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Karpacz miał dosyć sporo szczęścia, bo ostało się w nim wiele 19wiecznych budowli. Miasto to ma swój styl, rewelacyjną atmosferę, jest z pewnością jedyne w swoim rodzaju. Każdego, kto przyjeżdża do Karpacza zauracza Zamek Księża Góra. To wiekowy pensjonat z 1897 roku. Jest piękny, wzbogacony misternymi, ażurowymi dekoracjami, na każdym robi wrażenie. Ażeby się tam dostać należy pokonać kręta drogę, lecz powinniśmy to zrobić, by poczuć wspaniałą atmosferę, jaka ma tam miejsce.
Karpacz to różne atrakcje, bo na przykład zupełnie odmienny charakter ma miasteczko kowbojskie, tak zwane Western City. Jesteśmy w stanie w nim wziąć nocleg, nauczyć się jazdy konno, poznać szopkę z żywymi zwierzętami. To bez wątpienia ciekawe miejsce, zwłaszcza dla dzieci, jakie lubią się bawić w Indian i kowbojów. Prawdziwą wizytówką Karpacza jest jednakże drewniana świątynia Wang. Jest ustawiona na skarpie, roztacza się z niej rewelacyjny widok na Kotlinę Jeleniogórską. baza noclegowa w Karpaczu jest naprawdę bogata, można więc odnaleźć droższe lub tańsze miejsca noclegowe.

Zdecydowanie jednak, jak mamy w planach nocleg w sezonie to miejmy na uwadze, by wcześniej rezerwować miejsce, gdyż jak Karpacz noclegi noclegi karpacz w sezonie są rozchwytywane bardzo szybko, więc możemy mieć kłopot, aby wynająć pokój, na którym nam zależy.