Gdzie spędzić tegoroczne wakacje, czyli parę inspirujących podpowiedzi dla niezdecydowanych

Jeżeli podróże to niemalże wasze hobby, to prawdopodobnie nie będziecie mieć żadnych problemów z wyborem miejsca, w którym razem z najbliższymi bądź z paczką przyjaciół spędzicie nadchodzące wakacje. Natomiast kiedy wyjeżdżacie z domu jedynie sporadycznie, to podjęcie wiążącej decyzji może okazać się dosyć trudne. Tymczasem jednego możemy być w stu procentach pewni: każdy planuje w wyjątkowy sposób spędzić chociażby te trzy tygodnie w roku i to całkiem niezależnie od własnych zainteresowań. Poszukiwanie intrygujących pomysłów w internecie stało się dziś już regułą, a i sami internauci z chęcią dzielą się swoimi spostrzeżeniami: rekomendują miejsca godne odwiedzenia, a także ostrzegają, np. przed nieuczciwymi restauratorami.

Żeby nie kopiować pomysłów, jakie krążą po sieci warto wysunąć kilka bardziej nieszablonowych sugestii. Zamiast opalać się na plaży w Gdyni bądź Łebie można w aktywny sposób spędzić wczasy. Przykładowo w czasie wolnym od obowiązków zawodowych możemy pojechać nad Bałtyk albo na Mazury, żeby tam zdobyć podstawowe patenty żeglarskie bądź wprost odwrotnie, wziąć udział w szkoleniu taternickim w Zakopanem (sprawdź więcej). Opcjonalnie można też z o wiele większym rozmachem realizować własne hobby – miłośnicy rowerowych wypraw wcale nie muszą szukać obleganych tras na Pomorzu bądź Warmii, ale w zamian mogą po prostu odwiedzić małe miejscowości na Dolnym Śląsku, jak również na Jurze.

samolot

Autor: Phuket@photographer.net
Źródło: http://www.flickr.com

Kompletnym przeciwieństwem błogiego wypoczynku na jeziorach stają się wczasy na tropikalnych wyspach. Na podróżnych spragnionych słońca czekają bajkowe plaże na Jawie, Wyspach Kanaryjskich czy Karaibach. Jeżeli ktoś jednakże chce urlopowe wypady rozpocząć od zwiedzania nieodległych miejsc, to wystarczy, że zamówi bilety lotnicze Warszawa Bruksela i od wspomnianego miasta zacznie coroczne podróżowanie po stolicach europejskich – bądź co bądź bycie członkiem Unii Europejskiej niesie jakieś zobowiązania. A poznanie przeszłości innych państw jest naprawdę pasjonującą przygodą, zwłaszcza wówczas, kiedy nie trzeba tej historii uczyć się z podręczników. Koniecznie trzeba zobaczyć potężne Koloseum we Włoszech, wspaniały Luwr oraz wyniosłą Notre-Dame we Francji, jak również Big Ben w stolicy Anglii i… mnóstwo innych sławnych budowli.

samolot

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com

Podróżowanie staje się o wiele przyjemniejsze, jeśli nie podróżuje się samotnie. Stąd przeważnie wyruszamy na wczasy wraz z rodziną albo najlepszymi przyjaciółmi. Gdy rodzina się powiększa, niekiedy rezygnujemy z dalszych podróży, skądinąd całkiem niesłusznie. A w końcu niemowlę w samolocie podróżuje identycznie jak dorośli pasażerowie (dowiedz się więcej). A jeżeli wyruszamy już z półroczną pociechą do Berlina czy Barcelony, to oczywiście powinniśmy pamiętać o zapakowaniu najpotrzebniejszych rzeczy, czyli pełnowartościowego posiłku, mleka, a także akcesoriów i wszelkich praktycznych gadżetów do przewijania smyka.