Przepiękne miejsca w Polsce? Z naszym poradnikiem dowiesz się, gdzie warto jechać

Nie ma to jak w domu, lecz na pewno nieraz masz chęć gdzieś pojechać, czegoś nowego doświadczyć. Rzecz jasna w szczególności pożądane są kierunki zagraniczne, na przykład Kopenhaga, jeżeli przepadamy za zwiedzaniem lub gorąca wyspa, gdy chcielibyśmy cieszyć się słońcem oraz wakacyjnymi atrakcjami.

Niestety nie zawsze oszczędziliśmy wystarczającą kwotę, aby pozwolić sobie na wyjazd za granicę ( ). Ale tak po prawdzie nie tylko dalszy wyjazd daje możliwość wypocząć i nacieszyć oczy znanymi zabytkami. Polska jest państwem coraz częściej wybieranym przez turystów z zagranicy, dlaczego więc nie zacząć zwiedzać urokliwych, polskich miast? W szczególności warty uwagi jest Kraków. Z jakich względów?

Kraków jest miastem pełnym życia, w jakim miło możemy spędzić i 2 dni, i cały tydzień. Ma niezrównanie bogatą historię, zatem nie zabraknie w nim interesujących miejsc do zwiedzenia, a początek niech będzie na Rynku Głównym. To niezaprzeczalne centrum kultury i miejsce, w którym spotykają się mieszkańcy Krakowa i goście odwiedzający prezentowane miasto. Należy chociaż na chwilę się zatrzymać i nacieszyć się klimatem Krakowa, a także wejść do Kościoła Mariackiego, który jest jego bezsprzecznym symbolem. Na wyjątkową uwagę zasługuje ołtarz wykreowany przez Wita Stwosza.

Kraków

W Krakowie nie można pominąć Zamku Królewskiego oraz Wzgórza Wawelskiego, jak również znanej każdemu Smoczej Jamy. Rzeźba smoka jest ulubioną atrakcją turystów, z którą każdy robi sobie zdjęcie, bez znaczenia od wieku. Jednego dnia nie można wszystkiego zwiedzić, dlatego zaplanujmy, co pragniemy zobaczyć, aby mieć czas poza tym pójść na Kazimierz, będący centrum kultury chrześcijańskiej oraz żydowskiej.

Kraków

Autor: http://www.sxc.hu/
Źródło: http://www.sxc.hu/

Jakim sposobem znaleźć się w Krakowie? W zależności od tego, która część Polski jest naszym domem, wybierzmy własne auto, autobus, pociąg, a nawet samolot, nade wszystko gdy żyjemy nad morzem i podróż byłaby niezaprzeczalnie mozolna ( na stronę ). Loty samolotem wcale nie będą nas słono kosztować, jeśli tylko zawczasu rozejrzymy się za ciekawymi propozycjami. Kiedy mieszkamy bliżej, nawet jazda busem nie powinna sprawiać wielkiego dyskomfortu. Zapakujmy konieczne bagaże oraz ruszajmy w drogę, bowiem nic nie zapewnia takiej radości, jak podróże.