Czy egzotyczna wycieczka zawsze powinna być droga i czy dobrze jest własnoręcznie zaplanować wyjazd?

Większość Polaków wręcz nie może doczekać się swoich wakacji, jako że jest to dla nich synonim odpoczynku i oderwania się od zwyczajnych problemów. Biura podróży mają w swojej ofercie rzeczywiście dość różnorodny wybór wszelkiego rodzaju wycieczek, w niskich cenach. Dotychczas dużym zainteresowaniem charakteryzowały się takie kierunki wyjazdowe, jak Egipt, Grecja czy Chorwacja i Bułgaria.

Współcześnie, o wiele więcej osób decyduje się na naprawdę egzotyczne wyjazdy, jak na przykład wakacje malediwy, jako że to najlepsza okazja do poznania całkowicie nowych miejsc. Czy podobne wycieczki muszą być kosztowne? Oczywiście, że nie. Konkurencyjne ceny są proponowane z reguły w ramach wyjazdów last minute, chociażby last minute malediwy. Jak sama nazwa sugeruje, last minute znaczy że trzeba się decydować dość szybko, ponieważ wyjazd czasami może nastąpić już następnego dnia, jednak dzisiaj sporo osób decyduje się na podobne rozwiązania. To znakomita opcja dla tych turystów, jakim zależy na zredukowaniu kosztów podróży. Spakowanie się w jeden dzień nie powinno nastręczyć zresztą poważnych problemów, zwłaszcza jeśli wcześniej przygotowało się konieczną odzież i kosmetyki.

malediwy

Autor: Saïda Hächler
Źródło: http://www.flickr.com

Na dodatek, można również zdecydować się na własnoręczne zaplanowane wyjazdu, jeżeli zna się dobrze język angielski albo język państwa, do jakiego chce się pojechać oraz ma się wiedzę w temacie lokalnych zabytków godnych obejrzenia. Na rynku proponowanych jest jednak sporo interesujących przewodników turystycznych, jakie są pomocne w tworzeniu planu podróży.

Źródłem wiedzy są też strony i fora internetowe albo blogi podróżnicze. Osobiście przygotowując wyjazd ma się wpływ na cały jego przebieg i standard wynajmowanych hoteli, więc można dopasować wycieczkę do swoich możliwości finansowych. Przykładowo, zamiast hotelu można wynająć miejsce w hostelu, co powinno zauważalnie zminimalizować koszty. Na uwadze należy mieć oczywiście swoją wygodę. Świetnym pomysłem jest też czekanie na promocje realizowane przez tanie linie lotnicze, jakie czasami umożliwiają kupno biletów w faktycznie nadzwyczaj atrakcyjnych cenach. .