Ciekawy wypoczynek nad morzem

W okresie wakacyjno-urlopowym każdy z nas planuje wyjazd w bardziej lub mniej odległe zakątki Polski. W Polsce odnajdziemy wiele ciekawych miejsc w których możemy spędzić ciekawy urlop. Takimi miejscami mogą być np: Gdańsk, Sopot, czy też Władysławowo

Noclegi Sopot

Sopocka plaża

Autor: maciekbor
Źródło: http://www.flickr.com/

Miasto Sopot jest popularnym kurortem i uzdrowiskiem w Polsce. Wielu ludzi twierdz, że kto w wakacje nie był w Sopocie, ten nie wie, co oznaczają prawdziwe wakacje nad polskim morzem. Miasto Sopot zalicza się do miast o najwyższym standardzie życia. Bardzo świeże powietrze, zabytkowa architektura sprawiają że, wakacje tutaj, to ogromna przyjemność. Największe oblężenie turystów Sopot przeżywa pod koniec sierpnia, gdy odbywa się tu Festiwal Piosenki.W zimie ulice są wyludnione, ale należy to raczej do uroku tego miasta. Najbardziej obleganym i znanym miejscem w tym mieście jest oczywiście molo. Więcej na Noclegi WładysławowoBardzo blisko Sopotu położone jest miasteczko Władysławowo. Jest to miasteczko przez, które jedziemy na Półwysep Helski. Miasto to jest niezwykle często odwiedzanym miejscem przez sportowców – ze względu na bardzo dużą procentową zawartość jodu w powietrzu. Główną częścią Władysławowa jest deptak gdzie znajdziemy wiele sklepów z pamiątkami. Najpopularniejszą częścią tego deptaka jest Aleja Gwiazd Sportu. Miasto Władysławowo podobnie jak inna znana miejscowość Międzyzdroje wykorzystuje swój turystyczny potencjał, jakim jest ośrodek sportu, dlatego zaczęto urządzać Festiwal Sportu. W czasie trwania imprezy na chodniku promenady z wielką pompą odsłanianie są przepiękne tablice upamiętniające, polskich zawodników różnych dyscyplin. Takie tablice już m.in. Dariusz Michalczewski, Otylia Jędrzejczak Kazimierz Zimny i Zbigniew Boniek i wielu innych. Na chodniku promenady umieszczono już czterdzieści-osiem nazwisk. Władysławowo to bardzo przepiękne i urokliwe miasto z bardzo pięknym portem. następne informacje

Noclegi Gdańsk
Gdańsk to miasto bursztynu, Neptuna i Heweliusza. Co roku miasto odwiedzane jest przez tysiące turystów. Miasto Gdańsk to aktywnie nabierający rozmachu ośrodek handlowy.
Niezwykłe w tym mieście jest to, iż praktycznie wszystkie wychwalane przez zwiedzających kamieniczki zostały odtworzone po drugiej wojnie światowej – starówka jest jedną z najważniejszą częścią tego miasta. W Gdańsku bez trudu można odnaleźć miejsce do spania. W zależności od położenia od głównej części miasta i terminu pobytu ceny są bardzo zróżnicowane. W okresie letnim trzeba zarezerwować sobie nocleg dużo wcześniej. Niezwykle znane są noclegi w mieszkaniach prywatnych.Niezwykle często tego typu rozwiązanie jest najlepsze – ceny są atrakcyjne, a zyskuje się komfort prywatności i spokoju.
Czytaj
Noclegi Gdynia
Gdynia, która kilka lat tamu fetowała 80-lecie bytowania, to jedno z wielu nadmorskich miast które od wielu lat przyciąga bardzo wielu urlopowiczów. Sercem miasta jest bulwar Nowowiejski i Skwer Kościuszki, gdzie można pospacerować.
Najpiękniejsze widoki oraz plaże można znaleźć w Orłowie – Orłów to południowa część Gdyni. Nad piaszczystą plażą góruje potężny, klif, który jest doskonałym tłem dla wyjątkowych zdjęć.