Incentive – jedynie dla koncernów? Opcje wyjazdów motywacyjnych

Incentive – to nie dla każdego zrozumiałe pojęcie, które charakteryzuje pewne narzędzie biznesowe polegające na organizowaniu imprez wyjazdowych dla firm, mających na celu lepsze poznanie zespołu, zwiększenie ich lojalności wobec firmy. Czyli to nic innego jak znane wyjazdy integracyjne.

Popularne przekonanie, że takie wyjazdy dla pracowników organizowane są wyłącznie przez wielkie koncerny i duże przedsiębiorstwa. A to nieprawda! Przy odrobinie zaangażowaniu można organizować incentive także w małej firmie mając do dyspozycji niewielki budżet.

Wyjazdy dla firm – jak zorganizować?

Incentive zniechęca mocno właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw. Uznają, że to narzędzie wymaga wysokich środków pieniężnych. Prawdą jest, że wyjazdy motywacyjne wymagają pieniędzy, ale nie musi to być pokaźna kwota. Można przecież planować bliskie wyjazdy integracyjne, niekoniecznie do modnych regionów. Wszystko jest kwestią pomysłowości.

Organizować samemu czy zlecać?

Autor: Hotel Mercure Kasprowy Karpacz

Incentive to technika, którą zainteresowało się mnóstwo przedsiębiorstw oferujących obsługę firm w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Możemy zatem bez problemu zlecić zaplanowanie wyjazdu firmie zewnętrznej. Wystarczy wklepać w wyszukiwarkę odpowiednie zapytanie, np. „imprezy firmowe Wrocław” i dostaniemy rozległą listę firm, które wszystko za nas zorganizują. Właściwe tworzenie pytań do wyszukiwarki pozwoli efektywnie znaleźć najlepsze firmy. Takie, które oferują incentive w kompletnym zakresie. Nie tylko organizują wyjazdy integracyjne (jak np. na narty: ), ale i obsługa podróży służbowych nie jest im obca.

Zlecając zaplanowanie naszego biznesowego eventu dobrej i rzetelnej firmie mamy gwarancję, że dostaniemy w w końcowym rozliczeniu usługę na wysokim poziomie. A gdy nasi współpracownicy będą się w najlepsze bawić, radośnie spędzą czas we własnym towarzystwie, zaoferujemy im ciekawą aktywność – na przykład skok ze spadochronem, czy kręgle – wtedy możemy liczyć na ich lojalność i motywację do pracy.Współpracujący team jest kluczem do powodzenia firmy. A incentive to technika, która umożliwi nam to uzyskać.