Pomysł na aktywne wakacje

Każdego roku jesteśmy stawiani przed tym samym problemem. Co zrobić z wakacjami? Opalanie się na plaży dla niektórych osób jest nudne, przede wszystkim jeśli nie lubią palącego słońca. Wspinaczki górskie najczęściej są męczące, a przecież urlop powinien być okresem wypoczynku. Może wobec tego spróbować czegoś zupełnie innego? Rozwiązaniem tych problemów może być jazda konna – sport łączący w sobie aktywność na łonie natury, a przy tym dający ogromną radość i możliwość kontaktu z końmi – pięknymi i dostojnymi zwierzętami.

łąka

Autor: PhillipC
Źródło: http://www.flickr.com/

Nauka jazdy konnej – jak zacząć?

Od czego powinniśmy zacząć? Na szczęście na dzień dobry nie musimy kupować konia. Dla rozpoczynających tą przygodę dobrym pomysłem jest nauka jeździectwa w renomowanej szkole. Przy większości stadnin funkcjonują szkoły, w których pracują wykwalifikowani instruktorzy. Trafiony instruktor to jeden z głównych czynników sukcesu. Z jego pomocą jazda konna, która jest bardziej wymagająca niż nam się wydaje zanim wsiądziemy na konia, będzie dostarczać świetnej rozrywki. Instruktor z pewnością ułatwi nam dobór wierzchowca – takiego, który jest przyjazny ludzi i nie porwie się do galopu na pierwszej lekcji – i zadba o to, by lekcja była bezpieczna.

konie

Autor: Krzysztof Szustka
Źródło: Integer S.A.

Obóz jeździecki – nauka intensywniejsza

Jeżeli masz więcej wolnego niż tylko parę godzin co tydzień warto zastanowić się nad wyjazdem na obóz konny. Najczęściej to dwa tygodnie efektywnego nabywania i szlifowania umiejętności. Od rana do wieczora jazda konna! Obóz jeździecki to także wyjątkowa okazja, by nauczyć się obchodzenia ze zwierzęciem, troski o nie. Wiadomo, że przy okazji kilku godzin lekcji w tygodniu nie można się równie mocno zaangażować w relacje z koniem. Na takich wyjazdach również znajduje się wykwalifikowana kadra instruktorów. Są to pasjonaci, którzy, niejednokrotnie, całe życie poświęcili jeździe konnej i koniom. Warto skorzystać z ich cennego doświadczenia.

Jazda konna to piękny sport. Rozbudowuje mięśnie, daje przyjemność obcowania z naturą. Ciepłe, wakacyjne miesiące to świetny okres, aby zacząć jeździć. Piękna pogoda, soczysta zieleń, dające cień drzewa, pachnące lasy, rozległe łąki – czy można wyobrazić sobie bardziej idealną scenerię do aktywnego wypoczynku? A przy tym jeszcze poczucie spełnienia, jaką daje okiełznanie konia i przyjaźń ze zwierzęciem. Czy to nie idealny pomysł na spędzenie lata? No to – na koń!

Poznaj ofertę Klubu jeździeckiego Patataj:
Wyświetl większą mapę

Źródło: http://www.patataj.com/