Domowy trening – bieżnia, czy orbitrek?

Wszyscy wiemy, jak ważny jest aktywny tryb życia. W jaki sposób jednak ćwiczyć, kiedy żyjemy w nieprzerwanym pośpiechu i brak nam czasu na wyjście na siłownię? To proste! Trzeba zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu.

Niezwykle popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie „bieżnia treningowa, czy orbitrek?”

Zdrowie kobiety

Autor: jerine / http://www.flickr.com

Bieżnia treningowaNiezwykle popularnym rządzeniem fitness do trenowania w domu jest bieżnia treningowa. Urządzenie to pozwala na bieganie bez problemów w warunkach domowych. Należy zaznaczyć, że ćwiczenia te są wygodne i bezpieczne. Trenując na bieżni redukujemy tkankę tłuszczową, obniżamy poziom cholesterolu i poprawiamy wydolność krążeniowo-oddechową. Treningi oddziałują także na naszą sylwetkę – modelują mięśnie nóg oraz pośladków. Właściwym wyborem jest bieżnia elektryczna. Ten rodzaj bieżni umożliwia łatwiejszy i bardziej naturalny bieg oraz marsz. Dodatkowo możemy dowolnie regulować tempo przesuwania się taśmy, czego nie można powiedzieć o bieżni magnetycznej. Pozostaje jeszcze wybór producenta – chcielibyśmy wszak zakupić solidne, które będzie służyło nam przez długi czas. Należy tu powiedzieć, że bieżnia Kettler to świetny wybór. Kettler cieszy się niemałym zaufaniem i zapewnia niepodważalną jakość swych produktów.

Orbitrekbyć może warto jednak pomyśleć nad nabyciem orbitreku? Te urządzenia posiadają wiele zalet, które wypadałoby zauważyć. Trenażer mniej obciąża stawy, maleje więc ryzyko kontuzji. Ponadto, ćwiczenia na orbitreku angażują też mięśnie ramion, pleców oraz klatki piersiowej. Jeżeli nie chcielibyśmy wydać jednak zbyt dużo pieniędzy, właściwym wyborem jest orbitrek magnetyczny. To urządzenie z reguły jest mniej kosztowne od trenażerów innego rodzaju, zaś komfort treningu wcale nie jest dużo mniejszy.