Wycieczka w góry – jak znaleźć komfortowe i niezbyt drogie miejsce na nocleg?

Góry stanowią doskonałe miejsce do spędzania czasu wolnego zarówno latem, jak i zimą. Nic więc niezwykłego w tym, że są one przepełnione przez turystów z Polski i nie tylko. Dlatego też najlepiej jest zadbać jeszcze przed podróżą o wybranie właściwego miejsca noclegowego, żeby później nie przeżyć niemiłego zaskoczenia.

Tatry na szlaku

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli celem naszej wycieczki jest Kościelisko noclegi w tej miejscowości nie są zaliczane do drogich i z łatwością odnajdziemy komfortowy lokal. Niska cena noclegów jest jednakże spowodowana znaczną odległością od miasta, które również stanowi cel turystyczny dużej ilości przyjezdnych. Jeśli natomiast ciekawią nas oferowane tam noclegi Zakopane centrum to jedno z najdroższych miejsc noclegowych. W tym przypadku płaci się jednak za prestiż mieszkania w samym środku miasta turystycznego, jak również za znacznie lepsze niż w okolicznych miejscowościach standardy kwater i większy komfort.

Jeżeli jednak nie odpowiadają nam troszkę wyższe ceny za noclegi Zakopane centrum nie powinno stanowić celu naszego wyjazdu. Jeżeli z kolei zależy nam na tym, aby odwiedzić położone wśród ładnej natury Kościelisko noclegi w tym miejscu niewątpliwie spełnią nasze oczekiwania (wypoczynek w Kościelisku z noclegiem). Większość tamtejszych kwater turystycznych jest położona w pobliżu lasów lub zagajników, które dają możliwość wieczornych spacerów i podziwiania wyjątkowej przyrody górskiej. Poszukując noclegu w obu tych miejscowościach musimy jednak zwrócić szczególną uwagę na to, co jest zawarte w cenie (noclegi w centrum Zakopanego z Apart Center). Czasem zdarza się bowiem tak, że płacimy tylko za pokój, a za wyżywienie musimy dopłacić dodatkowo, co może znacznie przewyższyć zaplanowane przez nas wydatki.

Przeglądając koszty noclegów w górach należy również wziąć pod uwagę fakt, czy jedziemy tam w sezonie czy poza sezonem. Normalne jest, że w sezonie zimowym i w lato koszty te mogą być bowiem znacząco wyższe niż wiosną lub jesienią. Aby obniżyć koszty noclegowe warto również spróbować zarezerwować go z większym wyprzedzeniem. Wtedy jednak istnieje ryzyko, że z powodu nieprzewidzianej sytuacji lub niesprzyjającej pogody nasza wycieczka może się nie odbyć, a my utracimy wydane na nocleg pieniądze.