Niemowlę nad morzem – jak się przygotować?

Od odwagi, pewności siebie i przygotowania rodziców zależy, kiedy zdecydują się na pierwszy wyjazd z dzidziusiem na wakacje nad morzem. Poniektórzy decydują się podróżować już z kilkutygodniowym malcem (na ogół przy drugim dziecku), inni czekają aż osesek będzie mieć przynajmniej pół roku.

Jeśli maluch rozwija się poprawnie i znakomicie się do ekskursji przygotujemy, nie ma przeciwwskazań, ażeby jeździć z kilkutygodniowym maluszkiem. Jeśli przeszukałeś już apartamenty w Kołobrzegu i wybrałeś coś dla Was, czas się spakować. ()

apartamenty w Kołobrzegu

Autor: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia
Oczywiście nie ma gwarancji, że dziecko będzie słodko drzemać w gondoli a starsze z podziwem oglądać świat w spacerówce, jednakże jest wielka szansa, że inny klimat brzdącowi przypadnie do gustu. Ogólnie bowiem klimat nadmorski latoroślom służy, dzieci na ogół dobrze się czują w takim klimacie, w którym: wyższe ciśnienie sprzyjać będzie absorpcji tlenu, nadmorskie powietrze nasycone jodem dobrze wpływa na układ oddechowy berbecia, mikroklimat ma pozytywny wpływ na alergików a także dzieci, które często się przeziębiają, pod wpływem promieni słonecznych wytwarzana jest w skórze witamina D konieczna do przyswajania wapnia.
Wczasy nad morzem winny trwać co najmniej tydzień, a najlepiej dwa tygodnie. Znakomicie jeżeli możemy określić na nie trzy tygodnie. Czas ów jest konieczny, ażeby dzieciaki mogły przyzwyczaić się do innego klimatu. Dodatkowo trzeba się liczyć z tym, iż dzieci prędko się męczą i nawet zwyczajne warunki dla dorosłego: pogłos wiatru, szum fal i świecące mocniej słońce może oseskowi dostarczyć tylu wrażeń, że milusiński po dwugodzinnym wyjściu na plażę zrobi się marudne.

Powinniśmy wtedy wrócić do pokoju i dać potomkowi czas na relaks w bardziej znanych mu warunkach.
Wyruszając weź pod uwagę pensjonaty w Kołobrzegu przychylne maluchom. Potrzebujesz pensjonatów w Kołobrzegu?.