W jaki sposób przygotować się do wyjazdu na stok?

Ferie świąteczne tuż za rogiem, wiele osób nie może już się doczekać upragnionego wyjazdu na narty. W jaki sposób powinno wyglądać przyszykowanie cielesne do wyjazdu na stok?
Satysfakcja z uprawiania sportów zimowych to możliwość ich uprawiania w sposób bezpieczny.

Góry

Autor: Madalina Ungur
Źródło: http://www.flickr.com
Nasza wydolność cielesna ma niebagatelny oddziaływanie na poziom bezpieczeństwa. Jednostka niedostatecznie przygotowana do sezonu narciarskiego – , zarówno starsza jak również młodsza wiekiem, stwarza niebezpieczeństwo nie wyłącznie dla własnego zdrowia, lecz też pośrednio dla drugich narciarzy. Generalnie osoby, które wybierają się na narty we Włoszech a prowadzą siedzący styl życia, powinny bezwzględnie powiększyć poziom aktywności fizycznej już w czasie jesiennym.

Podczas jazdy na nartach, przynależy pamiętać o rozumowym doborze długości jazdy jak też przerw wypoczynkowych. Jeżeli jedziesz na narty pierwszy raz, zdecyduj się na narty z instruktorem – wyjazdy na narty z instruktorem. Warto mieć pojęcie, iż procesy odnowy najintensywniej przebiegają na początku wypoczynku, toteż korzystniej jest zatrzymywać się częściej na krótszy okres, niż rzadziej na długą chwilkę. Nadzwyczaj ważnym problemem, towarzyszącym każdej aktywności fizycznej jest odwodnienie, posiadające niezmiernie duży wpływ na poziom wydolności fizycznej. Strata masy ciała o ledwo 2% z przyczyny odwodnienia, wywołuje zredukowanie zdolności wysiłkowych o ok. 20%. Aby zapobiec negatywnym konsekwencjom odwodnienia powinno się konsumować płyny nagminnie, nim pojawi się uczucie pragnienia. W warunkach niewysokiej temperatury ogromnie dobrym napojem jest ciepła herbata z sokiem malinowym.
Sportów zimowych nie możesz praktykować bez sprzętu, jednakże czy dobór oprzyrządowania ma jakiś wpływ na bezpieczeństwo narciarza? Bezsprzecznie tak. Cały rynsztunek możesz współcześnie zarówno zakupić jak również wypożyczyć.

Dobór odpowiedniego sprzętu do rzeczywistych umiejętności ma istotne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa jak także radości bezstresowego relaksu. Jeżeli jesteś debiutantem, zatroszcz się o szkolenia narciarskie.
This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.