Ciekawe miejsca – watro zwiedzić!

Zbliża się okres wyjazdów wypoczynku oraz długo oczekiwanego urlopu. Wielu z nas korzysta z Internetu w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca na wymarzony odpoczynek lub wyjazd weekendowy. Przeglądając kilkadziesiąt stron, a na każdej z nich kilkadziesiąt ofert można dostać zawrotu głowy.

Karpacz, widok ze Śnieżki

Autor: arekz
Źródło: http://www.flickr.com
Góra Żar to interesujące miejsce gdzie odnajdziemy bardzo dużo atrakcyjnych miejsc turystycznych. Zarówno latem jak i zimą, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Całoroczna kolejka linowo- terenowa, ogromny zbiornik wodny czy zjeżdżalnia saneczkowa to tylko niektóre z nich. Góra Żar może również poszczycić się niezwykłym paranormalnym znaleziskiem – jakim? Przekonaj się sam.

Chyba najbardziej znanym jeziorem z Polsce jest Morskie Oko, jest to stały punkt zwiedzania, podczas pobytu w Zakopanem. Piękne polodowcowe jezioro, co roku przyciąga masę turystów. Ale nie ma co się dziwić wszak wielu Polaków uważa Morskie Oko za najpiękniejsze jezioro w naszym kraju. Po ciężkiej i mozolnej wędrówce nad jezioro, czas może umilić nam pobyt w jednym z najstarszych tatrzańskich schronisk – PTTK im Stanisława Staszica.

Paryż – piękne miasto mody, zakochanych z licznymi uliczkami i kawiarenkami, co roku przyciąga miliony turystów. Piękna architektura miasta znana jest na całym świecie – charakterystyczne budowle takie jak Luwr wieża Eiffla, Katedra Notre-Dame, Łuk Triumfalny od wieków kojarzone są z tym miastem. Centrum kulturowe, polityczne i ekonomiczne Francji. Paryż, to jedna z największych stolic europejskich z przyjaźnie nastawionymi do turystów mieszkańcami.

Jasna Góra w czasie swojej długoletniej historii często była zmieszana w Polskie konflikty, co przyczyniło się do nadania jej przydomku polskiej stolicy niepodległości. Znany przez wszystkich polaków Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, znajdujący się tam od 1382 roku jest najczęstszym obiektem pielgrzymek w Polsce. W 2005 roku Jasną Górę odwiedziło 4,5 mln pielgrzymów. W naszym kraju nie ma równie znanego miejsce kultu religijnego przyciągających taką rzeszę wiernych. Jednak Klasztor na Jasnej górze to nie tylko miejsce kultu, ale również piękna architektura. Częstochowa i Jasna Góra to doskonałe miejsce na weekendowy wypad z całą rodziną.

Tan, kto oglądał wszystkie części filmu Spielberga „Jurassic Park” i jest fanem dinozaurów z pewnością zainteresuje się jedynym w swoim rodzaju miejscem. Zaurolandia to bardzo dobrze przygotowany park jurajski z największą liczbą dinozaurów w Polsce. Przechadzając się pomiędzy eksponatami dosłownie przeniesiemy się w czasie, do ery gdzie rządziły te jedyne w sowim rodzaju olbrzymy. Atrakcja godna polecenia dla rodzinnych wycieczek. Park położony jest pomiędzy Gnieznem a Bydgoszczą.

Jednym z najpiękniejszych zamków w Polsce bez wątpienia jest zamek Książ w Wałbrzychu. Wybudowany latach 1288-1292 zamek przez Bolka I Surowego jest największym zamkiem na terenie dolnego śląska i trzecim pod względem wielkości zamkiem w Polsce. Zamek wielokrotnie zmieniał sowich właścicieli, a przez to również wygląd. Największy wpływ na dzisiejszy wygląd zamku miała rodzina Hochbergów, która była jego właścicielem przez 400 lat. Piękna architektura i malownicze położenie na pewno zachęci wielu z was do zwiedzenia tego zamku.

Wiele atrakcji oferuje również Jezioro Białe, wchodzące w skład grupy jezior Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego. Najwięcej dzieje się w sezonie letnim, wtedy wokół jeziora otwieranych jest mnóstwo barów i kawiarni.

Jeśli potrzebne Ci inne tego typu informacje na omawiany tutaj temat, to bez wątpienia przyda Ci się to warte uwagi wiarygodne źródło (https://www.eccoholiday.com/p/hiszpania-costa-del-sol).

Dla miłośników sportów wodnych czeka wypożyczalnia sprzętu. W czasie wypoczynku nad jeziorem możemy skorzystać z licznych boisk i placów go gier, a nawet kina letniego. Miłośników przyrody w to miejsce mogą przyciągną licznie występujące gatunki ptaków. Mimo, iż jezioro jest często odwiedzane przez turystów posiada drugą klasę czystości.

Jedną z największych turystycznych atrakcji Sudetów Środkowych bez wątpienia jest Skalne Miasto. Swoim urokiem i położeniem miejsce to, co roku przyciąga tysiące miłośników górskich wypraw. Bardzo dobrze przygotowane szlaki, nadają się do letnich jak i zimowych wędrówek. Ich usytuowanie sprawia, iż są odpowiednie dla amatorów jak i tych sprawniejszych turystów. Warto wspomnieć, że najbardziej ekscytujące widoki oferują te najcięższe szlaki.

Będąc Krakowie nie można przegapić okazji zwiedzenia wzgórza wawel. Wzgórze to ma charakter tektonicznego zrębu utworzonego z górnojurajskich wapieni, które obfitują w liczne jaskinie np.: Smocza Jama.Najbardziej interesującym obiektem na wzgórzu jest Zamek Królewski, który na przestrzeni wielu tysięcy lat był wielokrotnie rozbudowywany i odnawiany. Pożary i zniszczenia jakie pozostawiały po sobie obce wojska spowodowały, iż w architekturze zamku możemy zauważyć różne style architektoniczne.